Paweł Pasternak Kierownik drużyny
Mirosław Woźnica Trener

Kamil Giel

23.05.2022

W 27 kolejce klasy A, Polonia Międzyrzecze przegrała z Grodno Leśnikiem Kobiór 2:3(2:0).

Mecz został rozegrany na fatalnym boisku w Międzyrzeczu. Boisko to było atutem gospodarzy, ale to Kobiórzanie mogli wyjść już w 1 minucie na prowadzenie, jednak nie wykorzystali doskonałej sytuacji. Polonia szybko dopięła swego strzelając gola już w 3 minucie po rzucie wolnym, a jego autorem był najlepszy strzelec drużyny - Oleksandr Miklosh. 10 minut później było już 2:0 i sytuacja Leśnika był zła. W pierwszej połowie zarówno gospodarze jak i goście mieli swoje sytuacje, ale Polonia do przerwy prowadziła dwoma bramkami.

Znając jednak wagę tego spotkania Kobiórzanie nie odpuścili i w 67 minucie zdobyli bramkę kontaktową, której autorem był kapitan drużyny - Rafał Pasternak. Dwie minuty później był już remis, a doprowadził do niego wprowadzony w 55 minucie Patryk Maiczek. Po zdobyciu wyrównującego gola nasza drużyna cofnęła się, aby tego meczu nie przegrać, jednak gracze Polonii opadali z sił i wykorzystał to Leśnik, który zdobył zwycięskiego gola w 88 minucie! Jego autorem był niezawodny w ostatnich dniach Karol Jakubczyk!

Brawo Leśnik! Kobiórzanie trochę odetchnęli po zdobyciu tych trzech punktów i wskoczyli na 11 miejsce po porażkach Gardawic i Krupińskiego. Nie należy jednak osiąść na laurach, ponieważ przedostatnia Polonia ma tylko 5 punktów mniej od zespołu z Kobióra.

21.05.2022.(sobota), 17:00 - Międzyrzecze, Gromadzka 56

Polonia Międzyrzecze - Grodno Leśnik Kobiór 2:3(2:0)

1:0 - Oleksandr Miklosh, 3 min

2:0 - Przemysław Włoch, 13 min

2:1 - Rafał Pasternak, 67 min

2:2 - Patryk Maiczek, 69 min

2:3 - Karol Jakubczyk, 88 min

Sędziowali: Szymon Łoboziak(główny) oraz Mateusz Jasek i Leszek Pacyna (asystenci) - Podokręg Żywiec.

Polonia: Paweł Brandys - Michał Włoch, Adrian Kasieńczar, Przemysław Włoch (75.Arkadiusz Pawlik), Krzysztof Pieczka, Oleksandr Miklosh, Marek Duży (80.Mateusz Kostka), Artur Deda, Jakub Cholewa, Artur Bednorz, Marek Walkiewicz.

Rezerwowi: Kacper Malarek, Marek Dobry.

Trener: Artur Burski.

Leśnik: Michał Woźnica - Bartosz Kozyra (46.Marcin Myszor), Aleksander Skrobol, Rafał Białas, Patryk Stefaniak - Grzegorz Seweryn, Adrian Chrobok, Rafał Pasternak, Radomir Kowalski (90.Kacper Gniadek), Dmytro Komnatovskiy (55.Patryk Maiczek) - Karol Jakubczyk.

Rezerwowi: Paweł Maiczek, Mateusz Kyrcz, Dawid Kreczmer, Paweł Pasternak.

Trener: Mirosław Woźnica.

Żółte kartki: Krzysztof Pieczka (42.faul), Przemysław Włoch (75.niesp.zach.) - Patryk Maiczek (83.faul), Marcin Myszor (85.faul).