Błękitni Sarnów Gospodarze

Adam Nawrocki Kierownik drużyny

Doniu

23.08.2020

22 sierpnia o godzinie 17.00 rozpoczęło się spotkanie V kolejki Ligi Okręgowej grupy sosnowieckiej pomiędzy KP Sarnów a Górnikiem Piaski. Pogoda nie sprzyjała w tym dniu zawodnikom, bowiem musieli się mierzyć w prawie trzydziestostopniowym upale. Spotkanie rozpoczęło się dość intensywnie, jednak wiadomo było, że zawodnicy obu drużyn będą musieli równomiernie rozłożyć siły, aby wytrzymać trudy meczu. Od początku chcieli zaatakować gospodarze, jednak dobrze dysponowana w tym dniu obrona Górnika nie pozwalała na zbyt wiele zawodnikom Sarnowa. Pierwszą dogodną sytuację tworzymy sobie po rzucie wolnym, kiedy do strąconej piłki dopadł Osuch ale niestety piłka przeszła nad bramką. Następnie do głosu doszli zawodnicy Błękitnych Sarnów, którzy kilkukrotnie próbowali zaskoczyć Więcka strzałem zza pola karnego. Najgroźniejsza sytuacja w pierwszej części spotkania to uderzenie Robaka z rogu pola karnego, po którym piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Górnika Piaski. Gospodarze próbowali zaskoczyć naszą obronę dośrodkowaniami z bocznych stref boiska, jednak w polu karnym bardzo dobrze ustawiali się stoperzy Piasków - Osuch i Męczeński nie dopuszczając tym samym zawodników Sarnowa do oddania strzału. W drugiej połowie mieliśmy szanse na otworzenie wyniku meczu, jednak brakowało nam postawienia przysłowiowej kropki nad i. W 81 minucie meczu gospodarzom meczu podyktowano rzut karny, za rzekome dotknięcie piłki ręką w polu karnym. Jedenastkę skutecznie na bramkę zamienił Jakub Górniak. Kilka minut później KP Sarnów zdobył drugą bramkę autorstwa Krzysztofa Dolińskiego. W ostatniej akcji meczu Sarnów otrzymuje kolejny rzut karny i ponownie zamienia go na gola.

Za ten mecz należy pogratulować naszym zawodnikom, ponieważ pokazali się z dobrej strony, grali walecznie, ambitnie oraz zostawili serce na boisku.