Zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej !!!

W dniu wczorajszym tj. 24 kwietnia 2021 roku nasza drużyna zainaugurowała rozgrywki w grupie spadkowej Ligi Okręgowej Katowice – Sosnowiec. Po przerwie spowodowanej zawieszeniem rozgrywek wróciliśmy na boiska i zrobiliśmy to z przytupem.

Pierwszym naszym przeciwnikiem była Urania Ruda Śląska. W trakcie początkowych minut gry dominowali zawodnicy zielono-czarnych. Dążyliśmy do zdobycia bramki potwierdzającej naszą przewagę. Jeszcze w pierwszej połowie padła bramka dająca zespołowi z Czeladzi prowadzenie. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przedłużoną przez Bartosz Osucha wpakował do siatki Mateusz Kachnic. Po bramce na 1:0 tempo meczu zwolniło, a spotkanie się wyrównało. W drugiej połowie mogliśmy podwyższyć rezultat kilkukrotnie, natomiast zawodnikom naszej drużyny brakowało skuteczności. Drugą bramkę notujemy po godzinie gry. Do piłki na przedpolu dopada Szymon Stok i precyzyjnym strzałem w dolny róg bramki podwyższa prowadzenie naszej drużyny. Gospodarze w końcowych minutach meczu próbowali gonić wynik, ale ich próby nie dochodziły do skutku. Ostatecznie z Kochłowic zawodnicy Górnika wywożą trzy punkty i notują zasłużone zwycięstwo. Następny mecz zostanie rozegrany 1 maja na stadionie Górnika Piaski przy ulicy Mickiewicza w Czeladzi, wówczas na nasz teren przyjedzie drużyna Naprzodu Lipiny. Więcej szczegółów wkrótce. W niedzielę i poniedziałek zaprezentujemy szczegółowo za pośrednictwem Facebooka wszystkich nowych zawodników, którzy dołączyli do naszej drużyny w czasie zimowej przerwy w rozgrywkach.