Paweł Kołodziej Fizjoterapeuta
Michał Senczek Kierownik drużyny

Kamil Giel

13.08.2022

W 1 kolejce klasy A LKS Grodno Leśnik Kobiór wygrał u siebie z Ogrodnikiem Cielmice 2:1(1:1). Zwycięskiego gola w 94 minucie strzelił Mateusz Kyrcz.

Trener Leśnika wystawił dziś bardzo młody skład - średnia wieku pierwszej jedenastki wyniosła 23 lata (tylko 4 zawodników urodzonych wcześniej niż w 2000 roku). Mecz rozpoczął się w strugach deszczu i obie drużyny zaczęły go niemrawo. Dziać się dopiero zaczęło w 16 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Sebastiana Suchana, nasz nowy nabytek - Dawid Fluder, wślizgiem skierował piłkę do bramki. Później do głosu doszli goście. Najpierw w 28 minucie w polu karnym faulowany był były zawodnik Siódemki - Paweł Myszor. Jednak mocny strzał po ziemi Marka Kołodziejczyka z 11 metrów bardzo dobrze obronił Paweł Utrata. Pięć minut później było już jednak 1:1, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Dawid Bojarski skierował piłkę do bramki z około trzech metrów. Ogrodnik oddał jeszcze dwa dobre strzały w pierwszej połowie, ale dobrze wybronił je Utrata.

W drugą połowę kapitalnie mogli wejść Kobiórzanie. Sędzia po faulu na Grzegorzu Sewerynie, w 48 minucie wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Patryk Maiczek i strzelił w to samo miejsce co Marek Kołodziejczyk, w dodatku lżej i Wojciech Czmok obronił ten strzał. Kilka chwil później po dobrej akcji Pasternaka w dobrej sytuacji znalazł się Bartosz Gogol, ale trafił w słupek. W drugiej połowie to Leśnik był stroną przeważającą. Kobiórzanie nie odpuszczali do końca i w ostatniej akcji strzelili gola - po zamieszaniu z rzutu rożnego, piłka znalazła się na 18 metrze, dopadł do niej wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Kyrcz, który technicznie uderzył w okienko. Piłka zatrzepowała w siatce i sędzia odgwizdał koniec meczu.

BRAWO LEŚNIK!

13.08.2022.(sobota), 17:00 - Kobiór, Centralna 117

Grodno Leśnik Kobiór - Ogrodnik Cielmice 2:1(1:1)

1:0 - Dawid Fluder, 16 min

1:1 - Dawid Bojarski, 33 min

2:1 - Mateusz Kyrcz, 90+4 min

Sędziowali: Tomasz Kuźniarz (główny) oraz Aleksander Frejowski i Eugeniusz Pluszczyk (asystenci)

Leśnik: Paweł Utrata - Bartosz Kozyra, Adam Grolik, Dawid Fluder, Karol Machalica - Adrian Chrobok, Grzegorz Seweryn, Rafał Pasternak (90+2.Rafał Ulman) - Przemysław Chęś (83.Mateusz Kyrcz), Patryk Maiczek (87.Marcin Myszor), Sebastian Suchan (46.Bartosz Gogol, 62.Dorian Weiner)

Rezerwowi:Igor Gaj, Dawid Kreczmer.

Trener: Łukasz Morcinek.

Ogrodnik:Wojciech Czmok - Sławomir Granek, Marcin Grzybek, Bartłomiej Majnusz, Adam Zając (76.Radosław Szafrański), Paweł Myszor, Damian Stawicki, Michał Foltyn, Dawid Bojarski, Marek Kołodziejczyk (63.Marcin Żychoń), Sebastian Białas.

Rezerwowi: -.

Trener:Bartosz Sowa.

Żółte kartki: - Sebastian Białas (15.faul).

W 28 minucie Marek Kołodziejczyk (Siódemka) nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Utrata obronił)

W 48 minucie Patryk Maiczek (Leśnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Czmok obronił)