Orzeł Piława Dolna Gospodarze

Edmund Kucharek Trener

Orzeł

04.05.2015

Drużyna "Płomienia" podbudowana zwycięstwem z liderem, przyjechała do Piławy w bardzo dobrych nastrojach. Nie była to ta sama drużyna, którą łatwo ograliśmy. W 15 min. goście wypracowali sobie idealną sytuację, jednak napastnik spudłował. W odpowiedzi nasz zespół próbował strzelać z dystansu, jednak strzały Jarmużka i Sułka mijały światło bramki. W 35 min. uderzenie zawodnika Sokolnik z rzutu wolnego wylądowało na poprzeczce naszej bramki. Dwie minuty później bezmyślne zachowanie naszego stopera, który nie wiadomo dlaczego zagrał piłkę ręką w polu karnym, za co został ukaranym drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką. Na domiar złego sędzia podyktował rzut karny.
Na szczęście świetnie dysponowany w tym dniu Pankowski pewnie obronił jedenastkę. Chwilę później znów fenomenalnie obronił w sytuacji sam na sam. Drugą połowę lepiej rozpoczęła nasza drużyna, gdyż pięć minut po wznowieniu po ładnej zespołowej akcji zdobywamy bramkę. Gola zdobył Piątkowski a asystę zaliczył Mariusz Kucharek. W 55 min. Pankowski kolejny raz wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam. W 64 min. strzał gości znów minimalnie minął naszą bramkę. W 73 min. silny strzał z wolnego oraz dobitkę wybronił nasz bramkarz. Pod koniec meczu goście dążący do wyrównania nadziewali się na kontry, ale niestety brakowało ostatniego dokładnego podania i nie potrafiliśmy wykorzystać nadarzających się okazji. Najbliżej zdobycia bramki był Wiktor, jednak bramkarz obronił jego strzał. Gdy wydawało się wszystkim, że dowieziemy wynik do końca w 90 minucie nasz zawodnik sfaulował w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Wszyscy liczyli na Pankowskiego, jednak on sam meczu nie wygra. Tym razem nie zdołał obronić strzału i 2 punkty wypuściliśmy z rąk w nieodpowiedzialny, choć lepiej było by powiedzieć w głupi sposób. Naszym zawodnikom należą się brawa, gdyż grający w 10 całą drugą połowę zdobyli gola i stworzyli kilka sytuacji. Nie wiele brakło do zdobycia trzech punktów. Patrząc obiektywnie remis nie krzywdzi naszej drużyny, gdyż "Płomień"  rozegrał solidne zawody.