Spartak Budachów Gospodarze

Adrian Bartosz Nierozważny atak na nogi przeciwnika

TRAWKA 75

04.05.2015

Kolejne trzy punkty wpadają na konto Spartaka Budachów. Tym razem na tarczy z Osiecznicy wyjechała drużyna Jedność Podmokle. Pomimo zdecydowanej przewagi nasi zawodnicy męczyli się z pokonaniem rywala, który od samego początku cofnął się do obrony, a my nie potrafiliśmy strzelić bramki. Pierwszy gol pada w 17', a jego autorem jest Michał Witasik. Dokładna wrzutka na głowę z rogu, wykonana przez Mateusza Lipińskiego i niepilnowanemu Witasowi nie pozostaje nic innego jak wpakować piłkę do bramki rywala - 1:0. Pomimo przewagi i stwarzanych sytuacji nie jesteśmy w stanie skutecznie wykończyć klarownych akcji. Goście skupieni na obronie od czasu do czasu wyprowadzają kontry, jednak na szczęście dla nas, również nieskuteczne. W 70' ku zdziwieniu wszystkich jedna z takich kontr kończy się zdobyciem bramki dla przyjezdnych i mamy remis 1:1. Ta bramka chyba podziałała na naszych jak płachta na byka, ponieważ dwie minuty później (72') odpowiadamy bramką. Piłka trafia na skrzydło do niepilnowanego Mateusza Lipińskiego. Ten bez problemu wpada z piłką w szesnastkę gości, dochodzi praktycznie na szósty metr i uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza gości - 2:1. Ostatnia bramka w tym spotkaniu wpada w 89', a jej autorem jest Damian Rutecki. Rutek otrzymuje podanie od Mateusza Lipińskiego, lobuje bramkarza gości i wynik brzmi 3:1 dla Spartaka. Po chwili sędzia kończy to spotkanie i trzy punkty wpadają na nasze konto.  Obawialiśmy się tego spotkania, ponieważ w składzie zabrakło kilku zawodników z podstawowego składu, ale jak widać zmiennicy pokazali na co ich stać. Panowie powodzenia i oby tak dalej.