Stanisław Kołodziejczyk Kierownik drużyny
Brak zawodników

Tęcza

24.08.2015

Tęcza wygrała z Łomniczanką 3:2. Do siatki dla Tęczy trafiali Wojciaczyk (dwukrotnie) oraz Janowski.

Skład Tęczy :

Szuber (Kot) - Fuss, Grabowski, Czech, Kawałkowski - Szwiec, Osicki - Mastalerz, Steliga, Janowski - Wojciaczyk

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz i od pierwszych minut przeważali na boisku, spychając drużynę z Łomnicy na swoją połowę, jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Wkrótce się to zemściło, ponieważ goście dobrze wyprowadzili jedną z kontr i po prostopadłym podaniu napastnik Łomniczanki wyszedł na pojedynek sam na sam z bramkarzem i wykorzystał swoją okazję. Jak się okazało, głupio stracona bramka podziałała na zawodników Tęczy jak płachta na byka, ponieważ jeszcze przed przerwą zdołali objąć prowadzenie. Bardzo aktywny był na prawym skrzydle Dawid Mastalerz, a jego celne dośrodkowania wykorzystali Wojciaczyk i Janowski. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy bramkarz Tęczy, Szuber zemdlał i nie mógł kontynuować gry. Jego miejsce w bramce zajął Piotrek Kawałkowski, a na boku obrony pojawił się Piotr Kot.

Druga połowa rozpoczęła się wyrównaną i zaciętą grą w środku pola. Piłkarze z Łomnicy wyszli na drugą część gry z myślą o zdobyciu punktów i grali bardzo agresywnie, jednak nim zdołali wyrównać, świetnym uderzeniem z ponad 30 metrów popisał się Wojciaczyk i po raz drugi w meczu zdobył gola, powiększając przewagę swojej drużyny. Łomniczanka wzięła się do odrabiania strat - po faulu Mastalerze został podyktowany rzut karny dla gości, który został bez problemu zamieniony na bramkę. Tęcza cofnęła się i dzielnie broniła wyniku. Na szczęście dobrą decyzją okazało się postawienie Kawałkowskiego na bramce, który w drugiej połowie bronił świetnie i kilkukrotnie dobrze bronił strzały gości. Gospodarze walczyli o zwycięstwo, co zostało okupione kilkoma kontuzjami - drobne urazy odnieśli Mastalerz i Szwiec, ale byli w stanie kontynuować grę, w przeciwieństwie do Mateusza Czecha, który złamał rękę i musiał zejść z boiska, w wyniku czego Ścinawka musiała dokończyć mecz w dziesiątkę.

Tęcza po dobrym meczu, w który włożyła wiele walki i wysiłku, zdobyła pierwsze w tym sezonie trzy punkty. Za tydzień nasi piłkarze pojadą do Szczytnej, by powalczyć o zwycięstwo z Hutnikiem. Drużyna przeciwników po 2 kolejkach znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli po wygranych meczach z Radkowem i Domaszkowem. Początek niedzielnego spotkania o 17, zapraszamy kibiców do wsparcia na obcym terenie !