Autor:

AC1974

Utworzono:

13.09.2015

Zawodnicy GieKSy 2003 pewnie pokonali kolejnego ligowego rywala. W meczu 5 kolejki pokonali drużynę Józefki Chorzów 6-0 . Mecz stał na dobrym poziomie. Nasi zawodnicy stworzyli sobie dużo sytuacji ponadto dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce a próby akcji ze strony rywali świetnie przerywali Nasi obrońcy.

Do przerwy widzieliśmy dużo walki na boisku. Zawodnicy GieKSy częściej byli w posiadaniu piłki i to oni stwarzali sobie groźne sytuacje bramkowe. W 8 minucie wyszliśmy na prowadzenie po świetnej akcjiNicolasa Kruczkai dobrym wykończeniu jego podania przezMirosława Żebrowskiego. W 23 minucie było już 2-0. Tym razem piłkę do bramki strzałem głową skierowałNicolas Kruczekpo znakomitym dośrodkowaniu z rzutu rożnegoPiotra Kurzyka.Było jeszcze kilka dogodnych sytuacji jednak wynik do przerwy nie zmienił się.

Druga połowa to przyśpieszenie tempa meczu przez GieKSiarzy. Częściej gościliśmy pod bramką przeciwnika a akcje były znacznie szybsze i dokładniejsze. Efekt- 4 strzelone bramki. W 44 minucie na listę strzelców wpisał się wpuszczony po przerwieDawid Pułtorakpo przytomnym zagraniuJakuba Śrutwy.Trzy minuty później było już 4-0. Piłkę do bramki po raz kolejny wpakował najlepszy strzelec zespołu w tym sezonieNicolas Kruczek.W 57 minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym zawodnika Józefki a karnego na bramkę zamieniłDawid Pułtorak.Wynik na 2 minuty przed końcem ustaliłJakub Śrutwapo asyścieWiktora Króla.

"Kolejny dobry mecz w Naszym wykonaniu. Tym razem rywal był trochę bardziej wymagający ale moi zawodnicy świetnie sobie poradzili. Jestem zadowolony, ponieważ zmuszeni byliśmy do kilku zmian w wyjściowymskładzie, jednak zawodnicy którzy wyszli na boisko od pierwszych minut pokazali, że można na nich liczyć. Moim zdaniem dobry, szybki mecz. Dużo walki zwłaszcza w środku pola. Bardzo się cieszę, że to my wygraliśmy tą walkę izdominowaliśmy środek pola mądrym rozgrywaniem piłki. Kolejny powód do radości to fakt, że chłopaki realizują przedmeczowe założenia- czego dowodem jest bramka zdobyta przez nas po opracowanym schemacie rozegrania rzutu rożnego. Przed nami kolejny tydzień pracy aby utrzymać obecną formę" -Mateusz Jurasz (trener GieKSy)

Po 5 kolejkach mimo zaległego spotkania z Gwiazdą Ruda Śląska zespół GieKSy Katowice 2003 prowadzi w tabeli z kompletem 12 pkt i bilansem bramkowym 44 bramki strzelone i 1 stracona.

Józefka Chorzów - GieKSa Katowice 0-6 (0-2)

Bramki dla GieKSy:Żebrowski, Kruczek x2, Pułtorak x2, Śrutwa

Skład GieKSy:Wróbel - Kociołek, Cyba, Kaczmarczyk - Gagulewicz, Kurzyk, Żebrowski, Kosiński - Kruczek oraz Glagla, Jańczak, Pułtorak, Król, Śrutwa.