Nadzieja Bytom Gospodarze

Aleksander Barlik Trener

Robert Czykiel

02.06.2016

W poniedziałkowe popołudnie przyszło naszym młodzikom rozegrać mecz z naszymi starymi znajomymi z Szombierek. Z drużyną tą mierzyliśmy się już dwukrotnie, wygrywając w meczu halowym oraz przegrywając w normalnym sparingu na boisku rywala. Teraz przyszedł czas na remis ale po kolei. Zaczynamy źle, brak walki, zaangażowania, biegania, czegokolwiek, w zasadzie cała drużyna stoi na boisku i prosi o jak najmniejszy wymiar kary. No może wyjątkiem jest nasza jednoosobowa armia ofensywna w postaci Daniela Kanozy który walczy momentami i z 4 rywali stwarzając sobie mimo wszystko 2-3 groźne sytuacje sam na sam, jednak dwukrotnie górą jest bramkarz a raz strzał jest niecelny. Z tyłu rezultatu broni za to Bartek Kanoza który dwoi się i troi w naszej bramce, niestety nawet on nie może złapać wszystkiego, zwłaszcza że pierwszą bramkę tracimy po samobójczym uderzeniu (w zasadzie to odbicie się piłki) Jakuba Wróblewskiego, po rzucie rożnym rywali. Do tego chwilę później przepiękny strzał najlepszego zawodnika w drużynie gości a na koniec sytuacja sam na sam z bramkarzem i do przerwy przegrywamy 0-3. Na drugą połowę wychodzi już odmieniona Nadzieja, Piotrek jest nie do przejścia dla rywali, na prawej stronie szaleje Jakub , do tego bardzo pewna gra Samuela, walka i zaangażowanie Ksawerego czy też wreszcie gra z pożytkiem dla drużyny Szymona. Ale sygnał do ataku daje chyba najlepszy w dniu dzisiejszym Bartek który jest faulowany w polu karnym, rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamienia Krupa. Chwilę później wrzutka z rożnego niepewna interwencja bramkarza i fenomenalna główka Szmyda który lobuje bramkarza i przegrywamy już tylko 2-3. Po tej sytuacji ma miejsce kolejna dobra okazja ale 3 naszych zawodników nie potrafi wepchnąć piłki do bramki i ostatecznie rywale zażegnują niebezpieczeństwo. Rywale odpowiadają kilkoma akcjami ale ich strzały albo są niecelne albo broni Bartek. Wreszcie ostatnia akcja tego meczu, długa piłka od Szkody do Kanozy a ten w sytuacji sam na sam pokazał że jest naszym najlepszym napastnikiem zdobywając gola i ustalając wynik meczu na 3-3. Podsumowując na pewno chłopaki po tym meczu są szczęśliwe bo mimo że to tylko 1 punkt to jednak niecodziennie remisuje się mecz od stanu 0-3. Tylko tak dalej, punkt już jest i teraz czas na pierwsze zwycięstwo, być może już w najbliższy poniedziałek w pojedynku z Silesią Miechowice.