UKS Ruch Radzionków - Trójka Tarnowskie Góry

Adam Dyrda Trener

Robert Spendel

17.05.2016

W niedzielę 15 maja do Radzionkowa zawitał zespół UKS II Trójki Tarnowskie Góry, aby zmierzyć się z „żółto-czarnymi” w ramach 4 kolejki II Ligi Podokręgu Bytom. Spotkanie miało miejsce na Księżej Górze o godz. 13.00. Aura była zmienna (zimny wiatr, na przemian z ciepłem Słońca). Sędziował Pan Krzysztof Michura z Bytomia. W składzie gospodarzy było kilka istotnych zmian: od pierwszych minut zadebiutował Kuba Matejczyk, pierwszy raz tej wiosny w lidze zagrał Bartek Kass, a ze względu na absencje komunijne i wyjazdowe (zielone szkoły) opaskę kapitana założyła Martyna Kądziołka (nieobecnych było 3 nominalnych kapitanów).
Radzionkowianie pierwszy raz tej wiosny uniknęli błędu w pierwszych minutach i rozpoczęli mecz od prowadzenia: w 3 min do siatki tarnogórzan trafił Arek Anczok, a podawał mu Max Cieniawski.
Ruch poszedł za ciosem i w 8 min zdobył drugiego gola: przed polem karnym faulowany był Bartek Kass, sędzia odgwizdał rzut wolny, a bezpośrednio z niego do bramki trafił Cieniawski. Goście mieli problem z grą w defensywie i wyprowadzeniem piłki od bramki, ale na połowie „Cidrów” radzili sobie nie najgorzej: w 10 min Kuba Szydło niczym Manuel Neuer wybiegł za pole karne i głową wybił na aut dalekie podanie rywali , a po chwili zatrzymał rywala w sytuacji 1x1. W 11 minucie było 3:0 – strzelał Bartek Andruszkiewicz, bramkarz odbił jego strzał, jednak wobec dobitki Anczoka był już bezradny.
Od 18 minuty „Cidry” zaskoczyły już na dobre strzelając 6 goli w 10 minut, a gra była szybka i płynna. Co ciekawe w pierwszej części gry trzech zawodników skompletowało klasycznego hat-tricka: Bartek Andruszkiewicz (18’, 23’, 24’), Arek Anczok (3’, 11’, 28’), Max Cieniawski (8’, 22’, 26’). Asystami podzielili się: Cieniawski (3’, 28’), Anczok (18’), Kass (8’) oraz Kądziołka (22’)
W przerwie trener Adam Dyrda dokonał 5 zmian, a na boisku pojawił się kolejny debiutant – Damian Imach, na co dzień trenujący w grupie trenerów Panońki i Wiszniewskiego. Wspomniany zawodnik dzień wcześniej błysnął w sparingu strzelając w Bytomiu 4 gole. Dzisiaj wcielił się w rolę asystenta i również czterokrotnie dogrywał piłkę kolegom. Trzy razy z jego podań skorzystał wprowadzony również po przerwie Staś Malicki, kompletując klasycznego hat-tricka (32’, 37’, 49’), a raz Krzyś Szałajko (58’).
W drugiej połowie gra radzionkowian „nie kleiła się” już tak bardzo jak w pierwszych 30 minutach. Próbowali to wykorzystać przyjezdni, którzy bardzo ambitnie walczyli o honorową bramkę. Najbliżej jej zdobycia byli w 55 min, kiedy po faulu Kuby Pogańca sędzia wskazał na „wapno”. Beniamin Kurek wyczuł jednak świetnie intencje strzelca i niczym David de Gea sparował futbolówkę na rzut rożny. Chwilę przed tym zdarzeniem swoją 4 bramkę tego dnia zdobył Bartek Andruszkiewicz (53’).
Podsumowując: Ruch pewnie pokonał UKS II Trójkę Tarnowskie Góry 14:0 będąc zespołem lepszym. Goście również zasłużyli na pochwalę, ponieważ mimo wysokiego wyniku ani się nie załamali, ani myśleli grać piłkę byle jak do przodu – konsekwentnie i w przemyślany sposób dążyli do zdobycia gola, jednak zabrakło im dziś szczęścia. Gospodarze mimo 5 absencji pokazali, że siłą drużyny jest kolektyw, a kadra jest szeroka i wyrównana – ci zawodnicy, którzy otrzymali dzisiaj szansę gry od trenera nie zawiedli.
Za tydzień wybieramy się do Stolarzowic, aby po raz pierwszy zagrać z drużyną miejscowego Tempa. Początek jak zwykle o godz. 13.00.
W dzisiejszym meczu zagraliśmy w składzie: Kuba Szydło (31’ Beniamin Kurek) – Martyna Kądziołka (C), Kuba Matejczyk (31’ Kuba Poganiec), Bartek Kass (31’ Staś Malicki), Max Cieniawski, Arek Anczok (31’ Damian Imach), Bartek Andruszkiewicz (31’ Krzyś Szałajko).