Rodło Górniki - Górnik II Bobrowniki Śląskie

Artur Grzesik Trener

Marcin Osmańczyk

#PerfekcyjnyMecz
We wczorajsze niedzielne popołudnie nasza drużyna rozegrała mecz IV kolejki, naszym rywalem była rezerwa Górnika Bobrowniki.
Mecz rozpoczął się punktualnie o 16;30 a obie drużyny próbowały narzucić swoje tempo. Nasza drużyna jednak oprócz perfekcji w obronie była tez skuteczna w ataku. W 28 minucie piłkę z autu wrzucał Grzegorz Zieliński, konkretnie do Piotrka Skrzypca który odegrał mu ja z powrotem. Grześ wdał się w drybling i zagrał piłkę wzdłuż pola karnego na 16 metrze na drugie skrzydło do Marcina Osmanczyka. Obrońca złe obliczył tor lotu piłki a nasz kapitan musiał wykorzystać jego błąd, przyjęciem wystawił sobie piłkę mijając obrońcę i uderzył lewa noga pod poprzeczkę w krótki róg bramki! Do przerwy prowadziliśmy 1-0 choć sam strzelec trafił jeszcze w poprzeczkę a nasi obaj napastnicy zmarnowali po jednej dobrej okazji. W drugiej połowie nie wariowalismy. Trzymaliśmy się planu naszego trenera, szanowaliśmy to co mamy i próbowaliśmy dołożyć kolejne trafienia. Udało się to w 64 minucie gdy po przechwycie nasz stoper Tomek Wiglusz ruszył na bramkę przeciwnika minął trzech obrońców i zagrał na skrzydło do Grzesia Zielińskiego ten poprawił i wrzucił w pole karne do Tomka on oddał strzał który trafił w poprzeczkę ale piłka odbiła się pod jego nogi i wpakował ja do pustej bramki! Mimo okazji wynik się nie zmienił a my dołożyliśmy kolejne trzy oczka do ligowej tabeli! Mamy pierwsze „zero” z tylu i komplet punktów po czwartej serii gier! Teraz myślimy już tylko o Misji Wieszowa!
Po tym meczu warto tez wyróżnić naszego bramkarza Bartka Kolcza, który w swoim debiucie od pierwszej minuty zachował czyste konto!

Skład: Kołcz- Żywiołek, Kwiatkowski, Wiglusz, Nowak - Zieliński, Nietsch, Skrzypiec (Kłaczka), Osmanczyk Marcin [C](Lobaczow)- Osmanczyk Adam(Haraziński), Siedlarczyk(Pietras)
Rezerwa: Borkowski [b], Osmanczyk Michał, Osadców.