Brak zawodników

Marcin Osmańczyk

14.10.2019

#MeczWalki

W niedzielne popołudnie rozegraliśmy mecz VIII kolejki, I mecz rewanżów 2 grupy Klasy B Podokręgu Bytom. Naszym rywalem był LKS Orzeł Koty (Poprzedni wynik: 1-4). Mecz rozpoczął się punkt o 15:00!

Od początku było widać, że będzie to bardzo ciężki mecz. Goście wiedzieli, że brak zdobyczy punktowej najprawdopodobniej (niematematycznie) będzie skutkował grą na wiosnę w grupie Niemistrzowskiej. W tym meczu większość akcji rozgrywana była w środku boiska, mnóstwo fauli, piłkarskich "przebitek" oraz niedokładności. Najdokładniej ten fakt opisze zdanie, iż w pierwszej połowie ani my ani drużyna gości nie mieliśmy ani jednej 100% sytuacji, nie licząc minięcia się z piłką naszego napastnika. W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Obie drużyny zaczęły grać bardziej otwarcie - zrobiło się więcej miejsca, szczególnie na bokach i właśnie tam stwarzaliśmy najwięcej zagrożenia. Około 75 minuty blisko narożnika sfaulowany został Adam Osmańczyk. Do piłki podszedł Bartłomiej Pietras i perfekcyjnie dośrodkował ją na bark (?) naszego napastnika Artura Siedlarczyka! Woda chciał uderzyć piłkę głową lecz ta odbiła się od jego barku i zmyliła bramkarza, a my mogliśmy się cieszyć z zdobytego prowadzenia! Do końca meczu mieliśmy szanse podwyższyć rezultat, ale byliśmy zbyt nieskuteczni. Również drużyna Orła miała swoje okazje ale obrona bądź nasz bramkarz doskonale sobie poradzili! Ostatecznie Forteca Górnika została obroniona w kolejny weekend i pozostanie niezdobyta przez najbliższe trzy tygodnie, jako iż czekają nas trzy wyjazdy z rzędu.

Skład: Borkowski - Żywiołek, Kwiatkowski, Osmańczyk Michał, Grabowy - Lobaczow(Osmańczyk Marcin), Skrzypiec[c], Nietsch (Pietras), Zieliński (Osadców) - Harazińśki (Adam Osmańczyk), Siedlarczyk
Rezerwowi: Kołcz [b], Czodrowski, Kłaczka