MKS II Lędziny Gospodarze
Piast Bieruń Nowy Goście

MKS Lędziny
Miejski Klub Sportowy "MKS" Lędziny (Lędziny, Stadionowa 1)

Rafał Stencel
Kacper Kuzak
Dawid Stencel
Dominik Smaza

Zbigniew Janik Trener
Kamil Ozimina Trener

07.08.2020

RELACJA ZE STRONY MKS-u:

Niemała sensacja rezerw MKS

Udany start rezerw MKS’u Lędziny ! Nasza „dwójka” pozytywnie zaskoczyła i wygrała z drużyną występującą w lidze okręgowej Piastem Bieruń Nowy 4:2 (3:1) i awansowała do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Co najważniejsze nasi zawodnicy poradzili sobie bez żadnych wzmocnień z pierwszej drużyny i mocno zawalczyli o zwycięstwo co można było zaobserwować na boisku. Kibiców, którzy zgromadzili się na stadionie na pewno nie zawiódł wynik, a nasi piłkarze zostawili na murawie sporo zdrowia.

Mimo rywala z wyższej półki nasze rezerwy pewnie podeszły do tego meczu. Po pierwszych minutach i równej wymianie ciosów to my zdobywamy gola na 1:0. Świetne zagranie za linię obrońców Janika wykorzystuje Adamus lobując wychodzącego z bramki golkipera przyjezdnych.

Świetne wyjście z zza linii obrony Adamusa i mamy 1:0 !

Mimo szczelnej gry w defensywie zaledwie parę chwil po wyjściu na prowadzenie tracimy gola na 1:1. Nieco spadła koncentracja zespołu co wykorzystali przeciwnicy, mocnym uderzeniem z 16 metra tuż przy słupku napastnik rywali daje wyrównanie.

Walki i zawziętości nie brakowało żadnemu z naszych zawodników.

Świetnie wyglądała w tym meczu pomoc naszych rezerw, trójka środkowych pomocników Janik – Majer – Dominiec rozpracowała zespół Piasta i zdominowała środek pola. Nasi pomocnicy dobrze się uzupełniali, ogromną pracę wykonywał nasz defensywny pomocnik – Dominiec, który raz po raz przecinał akcje przeciwników i walczył o każdą piłkę. Drugą asystę w tym meczu zanotował Janik po raz kolejny urywając się pressingowi rywali i rzucając piłkę za plecy defensywy gdzie w tempo wybiegł Adamus i wykończył akcję na 2:1.

Grający trener Zbigniew Janik. W tym meczu pokazał kto rządzi w środkowej części boiska (na zdjęciu przy piłce).

Nasi pomocnicy bezlitośnie wykorzystywali złe ustawienie w obronie drużyny przeciwnej. Tym razem Majer zagrywa piłkę między obrońców do nadbiegającego Adamusa, który w pojedynku 1 na 1 z bramkarzem gości uderza tuż przy prawym słupku i mamy 3:1. Dobrze i sprawnie wyglądała praca obrony, asekuracja i mądra gra z tyłu nie pozwoliły na utratę gola i schodzimy do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Cała drużyna mocno pracowała w tym meczu, co kosztowało zawodników sporo sił i zdrowia, które pozostawili na boisku.

Nasz defensywny pomocnik – Michał Dominiec. Mocno zapracował na wczorajsze zwycięstwo (na zdjęciu przy piłce).

Druga połowa zaczyna się lepiej dla przeciwników. Szybka kontra z prawej strony boiska zagranie w pole karne między naszych obrońców i świetne zachowanie napastnika rywali. Bieruński zawodnik szybko odwraca się z piłką w polu karnym i uderza prosto w prawe okienko naszej bramki nie dając szans Sitarzowi. Mimo utraty gola nie tracimy głowy. Po świetnej akcji Drążka z Majerem, Janik uderza mocno na bramkę jednak piłka odbija się tylko od słupka.

Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z na prawdę wymagającym rywalem i sensacyjnie wyszli z tego pojedynku z podniesioną głową.

W końcówce meczu to przeciwnicy mieli więcej do powiedzenia, jednak dzięki sprytowi Janika to my strzelamy gola na 4:2. Po faulu na naszym zawodniku sędzia dyktuje rzut wolny w okolicach 35 metra od bramki, a Janik wykorzystując niezorganizowanie nieco zaspanych defensorów przeciwnika szybkim uderzeniem lobuje golkipera przyjezdnych i zdobywa pięknego gola.

Po takim meczu nasi zawodnicy mieli się z czego cieszyć.

Walka o każdą piłkę trwała do samego końca meczu. W pucharowym starciu swoje szanse wykorzystali juniorzy, którzy zameldowali się na boisku. W 60 minucie z urazem po jednym ze starć z rywalem zszedł Jakub Woźniak, a w jego miejsce wszedł Dominik Smaza. Nowi zawodnicy szybko wykorzystali szansę pokazania się. Cała drużyna mocno zapracowała na zwycięstwo, a kibice nie mogli się nudzić. Pogoda dopisywała, a na meczu naszej „dwójki” pojawiło się wsparcie na trybunach za co dziękujemy i zapraszamy po więcej!

MKS II: Sitarz – Rozmus, Urbańczyk, Woźniak (Smaza 60), Giza, Drążek, Janik, Majer, Dominiec, S.Karkowiak (Kuzak 77), Adamus (D.Stencel 89).

Piast:Rogalski – Kotula (Żołneczko 16), Grzywa, Jurecki, Kachel, Ozimina, Podsiedlik, Siwiński, Tracz (Klaja 80), Włoch (Nagi 45), Worek.

Strzelcy bramek: Adamus 24, 35, 37, Janik 84 – Ozimina 26, Tracz 55

żółte kartki: Janik 67 – Jurecki 27, Kachel 56

Już teraz zapraszamy na kolejny mecz naszych rezerw. W najbliższą niedzielę (tj. 09.08) nasza drużyna zainauguruje B-klasowe rozgrywki w sezonie 2020/2021 na własnym boisku (ul. Stadionowa 1) z rezerwami beniaminka Okręgówki – GTS Bojszowy. Mecz odbędzie się o godzinie 17:00, serdecznie zapraszamy !