Unia Bieruń Stary - OKS JUWe Tychy Jaroszowice

Unia Bieruń Stary Gospodarze
OKS JUWe Tychy Jaroszowice Goście

Unia Bieruń Stary
KS "UNIA" BIERUŃ STARY (Bieruń, Chemików 40)

Artur Moroń niesportowe zachowanie
Szymon Woźniak pociagniecie koszulki
Kryla Damian faul za koszulkę

Tomasz Kozieł Trener
Dawid Frąckowiak Trener
Damian Nyga Drugi trener
Jakub Flisiak Kierownik drużyny

10.08.2020

RELACJA Z FP UNII:

"Pierwsze koty za płoty" czy też może "niewykorzystane sytuacje się mszczą".

Nie do końca wiadomo jak nazwać niedzielną potyczkę naszych seniorów z trzecią drużyną ostatniego sezonu Klasy A Tychy - JUW-e Jaroszowice.

Po niemrawym początku z obu stron, do głosu powoli zaczęli dochodzić gospodarze. W pierwszej odsłonie nie zamieniamy na bramki dwóch strzałów z najbliższej odległości do potocznie mówiąc "PUSTAKA". JUW-e odpowiada jedynym celnym strzałem w tej części gry i od razu zamienia go na bramkę.

W drugiej połowie dochodzimy do kolejnych sytuacji bramkowych, ale za każdym razem brakuje nam odrobiny szczęścia, aby wyrównać stan rywalizacji.

Pomimo upalnego niedzielnego popołudnia, spotkanie toczyło się na bardzo wysokiej intensywności i mogło się podobać kibicom.

Podnosimy głowy do góry i jedziemy dalej.

W przyszły weekend czeka nas pauza, a za dwa tygodnie zapraszamy wszystkich na spotkanie z LKS Woszczyce, które odbędzie się 22.08 (sobota) o godzinie 17:00 przy ul. Chemików 40

RELACJA Z FP JUW-e:

Wygrana w Bieruniu

W inauguracyjnym meczu sezonu 2020/21 wygrywamy 1-0 w Bieruniu Starym z miejscową Unią po golu w 34 min Jakubczyka.

Nowy sezon, nowe otwarcie, nowa drużyna i nowe stroje towarzyszyły temu meczowi. JUWe na pewno było faworytem spotkania i ze względu na wynik drużyna nie zawiodła, jednak poziom gry jeszcze nie zachwycił. Przed meczem bardzo niepokoiła kibiców gra obronna, w sparingach i pucharze straciliśmy 29 bramek, jednak w meczu z Unia Bieruń nikt nie odpuszczał i zachowaliśmy czyste konto, trochę szczęśliwie jednak zwycięzców się nie sądzi.

Mecz był toczony w wielkim upale, w bardzo intensywnym tempie, w pierwszych minutach drużyny grały ostrożnie czekając na ruch przeciwnika. Od 5 minuty w środku pola przewagę osiąga JUWe gospodarze grają spokojnie czekając na szybkie kontry. W 11 minucie po stracie piłki w środku pola napastnika wychodzącego na czystą pozycję przewraca Nyga za co otrzymuje żółtą kartkę. Strzał z wolnego mija z daleka bramkę Kwiatkowskiego. W 14 minucie Hornik traci piłkę w środku pola i napastnik gości wpada na pozycję sam na sam z bramkarzem, lecz w ostatniej chwili strzał blokuje Krzczuk. W 19 minucie po błędzie Kryli, pomocnik gości podaje na 7 metr przed bramka jednak strzał napastnika mija poprzeczkę naszej bramki. W odpowiedzi JUWe tworzy kilka akcji raz prawą raz lewą stroną dośrodkowania i strzały są niecelne. W 34 minucie Gąsior odbiera piłkę w środku pola zagrywa na prawą stronę do Hornika ten mija obrońcę, wykłada piłkę nadbiegającemu Jakubczykowi, który strzałem z 16 metrów długi róg zdobywa debiutancka bramkę w JUWe. W odpowiedzi gospodarze mocno atakują i piłka po rykoszecie odbija się od poprzeczki, a dobitkę blokuje Nyga. Do przerwy prowadzimy 1-0 i w drugiej liczymy na kontry. Po przerwie jednak mecz zaczyna się walką i w konsekwencji żółtymi karkami oraz coraz większą nerwowością zarówno na boisku jak i wśród kibiców. Każda akcja i każdy faul poddawany jest dyskusji i krytyce licznej publiczności. W 69 minucie mamy najlepszą sytuację na podwyższenie prowadzenia jednak w sytuacji sam na sam Puto strzela nad bramkarzem i bramką jednocześnie. Od 77 minuty gramy z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce otrzymanej w konsekwencji dwóch żółtych z każdą minutą gospodarze stwarzali coraz groźniejsze sytuacje. Wykonywali rzuty rożne i rzuty wolne jednak w tym dniu Kwiatkowski był nie do pokonania. W 85 minucie ratuje nas poprzeczka a w 89 minucie po rzucie wolnym z 20 metra piłka minimalnie mija okienko bramki jednak na koniec to JUWe odnosi zwycięstwo i zdobywa pierwsze 3 punkty w tym sezonie.

Zawodnikiem meczu uznano weterana Damiana Nygę, który w tym meczu był pewnym punktem obrony, nie popełniając żadnego błędu i umiejętnie kierował kolegami z linii obronnych (w punktacji zespołowej otrzymał 6 punktów).

Kalendarium meczowe

11' - żółtą kartką ukarany Nyga

34' - gol - strzelcem gola Jakubczyk po asyście Hornika

40' - żółtą kartką ukarany Woźniak

56' - żółtą kartką ukarany Kryla

58' - zmiana za Jakubczyka wchodzi Puto

65' - zmiana za Karlika wchodzi Wojczuk

66' - zmiana za Krylę wchodzi Haśnik

77'- czerwona kartka dla przeciwnika, gramy w przewadze jednego zawodnika

86' - zmiana za Gąsiora wchodzi Flisiak

90' - sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

95' - koniec meczu i zdobywamy pierwsze 3 punkty w lidze.