Tomasz Nowak Kierownik drużyny
Piotr Gawlik Trener

Kamil Giel

07.11.2020

W 13 kolejce klasy A Leśnik Kobiór pewnie pokonał Unię Bieruń Stary 4:2(1:1). Dwa gole dla Leśnika strzelił Karol Jakubczyk, a po jednym Marcin Myszor i Dawid Jakubczyk.

Od początku meczu Leśnik był stroną przeważającą. W 25 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony, Aleksander Skrobol przedłużył piłkę głową do Rafała Sosnowskiego, który również głową wpakował piłkę do bramki Unii. Niestety sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. 3 minuty później mieliśmy kopię akcji po drugiej stronie boiska. Rzut wolny z prawej strony, dośrodkowanie, i po strzale głową Szymona Ścierskiego piłka wpadła do bramki. Nie było mowy o spalonym i Unia prowadziła 0:1. Leśnik szybko wyrównał. W 35 minucie centra Dawida Jakubczyka z lewej strony, w polu karnym znalazł się drugi stoper Leśnika - Marcin Myszor i pięknym szczupakiem strzelił pierwszego gola w tym meczu dla gospodarzy. Do przerwy 1:1.

Druga połowa mogła się zacząć fatalnie dla Leśnika. W drugiej minucie Unia miała okazję sam na sam, ale zawodnik gości strzelił obok bramki. W 57 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym, Karol Jakubczyk ostatecznie wyłuskał piłkę bramkarzowi Unii i strzelił swojego pierwszego gola w tym meczu. W 75 minucie, Dawid Jakubczyk, puscił fantastyczną, prostopadłą piłkę do swojego brata, Karola. Ten z zimną krwią wykorzystał okazję sam na sam i było już 3:1. Kobiórzanie poszli za ciosem i trzy minuty później, Dawid Jakubczyk zabawił się obroną Unii i do dwóch asyst w tym meczu, dołożył także bramkę. 4:1 i było już po meczu. 4 minuty przed końcem obrońca Leśnika niepotrzebnie sprokurował rzut karny. Wykorzystał go Mateusz Matejko i było 4:2. Do końca meczu było troszkę nerwowo, ale wynik się nie zmienił.

Dzięki tej wygranej po 12 meczach mamy 24 punkty i umocniliśmy się na trzecim miejscu w tabeli. Frydek, który przegrał z Woszczycami traci do naszej drużyny już 4 punkty, a nad piątą Unią zwiększyliśmy przewagę do 6 punktów.

07.11.2020.(sobota), 14:00 - Kobiór, Centralna 117

Leśnik Kobiór - Unia Bieruń Stary 4:2(1:1)

0:1 - Szymon Ścierski, 28 min

1:1 - Marcin Myszor, 35 min

2:1 - Karol Jakubczyk, 57 min

3:1 - Karol Jakubczyk, 75 min

4:1 - Dawid Jakubczyk, 78 min

4:2 - Mateusz Matejko, 86 min (karny)

Sędziowali: Paweł Kłyk (główny) oraz Tomasz Morkisz i Angelika Żak (asystenci)

Leśnik: Michał Woźnica - Mateusz Czechowski, Rafał Sosnowski (46.Piotr Szewczyk), Marcin Myszor, Błażej Kozyra - Aleksander Skrobol (88.Paweł Pasternak), Grzegorz Seweryn, Karol Jakubczyk (80.Patryk Maiczek), Rafał Białas, Karol Machalica (46.Bartosz Gogol) - Dawid Jakubczyk.