Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

16.04.2021

w pierwotnym terminie (10 kwietnia, 17:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

W 19 kolejce klasy A Leśnik Kobiór pokonał na własnym boisku LKS Brzeźce 4:1(3:0). Dwa gole strzelił Karol Jakubczyk (jeden z karnego), a po jednym Dawid Jakubczyk oraz Radomir Kowalski.

W 5 minucie dobrą okazję mieli goście. Napastnik LKS-u Brzeźce wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, ale Michał Woźnica obronił jego strzał po ziemi. 5 minut później na prowadzenie powinien wyjść Leśnik. Dośrodkowanie z prawej strony Karola Jakubczyka, na długim słupku dobrze znalazł się Bartosz Kozyra, ale jego strzał bardzo dobrze obronił bramkarz. W 20 minucie jedna kontra gości mogła okazać się zabójcza, dośrodkowanie z lewej strony do niepilnowanego napastnika, ale ten z woleja fatalnie przestrzelił. Mogło się to zemścić kilkadziesiąt sekund później. Wrzutka w pole karne Grzegorza Seweryna, z lewej strony pola karnego świetnie znalazł się Bartosz Kozyra, ale minimalnie przestrzelił. W 25 minucie Leśnik dopiął swego. Karol Jakubczyk dograł piłkę z prawej strony na 16 metr do swojego brata Dawida, a ten strzałem po ziemi w długi róg pokonał po raz pierwszy bramkarza Brzeźc. 5 minut później padła druga bramka dla Leśnika. Po dośrodkowaniu Radomira Kowalskiego piłka wpadła w krótki róg bramki gości. W 35 minucie było już po meczu. Dośrodkowanie z lewej strony Błażeja Kozyry, strzał głową Karola Jakubczyka i mamy 3:0. 5 minut przed końcem pierwszej połowie, znów gola mogły zdobyć Brzeźce, ale strzał z 7 metrów po ziemi kapitalnie nogą obronił Michał Woźnica. Przed końcem pierwszej połowy obie drużyny mogły strzelić jeszcze po golu. Najpierw strzał Dawida Jakubczyka obronił bramkarz, a dobitka Bartosza Kozyry poszybowała obok lewego słupka bramki, a później napastnik gości będąc sam na sam z bramkarzem fatalnie przestrzelił.

10 minut po wznowieniu drugiej połowy, Radomir Kowalski mocno wstrzelił piłkę z rzutu wolnego, bramkarz odbił ją w gąszcz zawodników, piłkę do bramki skierował Karol Jakubczyk, ale sędzia boczny podniósł chorągiewkę. W 66 minucie po zamieszaniu w polu karnym zawodnik gości z najbliższej odległości zdobył gola. Nie podłamało to drużyny z Kobióra, która dalej stwarzała sobie sytuacje. W 70 minucie powinno być 4:1. Dośrodkowanie Karola Jakubczyka z prawej strony w pole karne do niepilnowanego Bartosza Gogola, ale ten z kilku metrów spudłował. W 75 minucie ten zawodnik technicznym strzałem chciał zaskoczyć wracającego bramkarza do bramki, ale pomylił się o centymetry. W 85 minucie Patryk Maiczek odebrał w polu karnym piłkę obrońcom i został sfaulowany. Jedenastkę na gola zamienił Karol Jakubczyk. W ostatniej akcji meczu goście po strzale głową mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale jego strzał instynktownie ręką obronił Michał Woźnica.

4:1 - Karol Jakubczyk, 87 min (karny)

Sędziowali: Tomasz Kuźniarz(główny) oraz Marek Modrzik i Andrzej Celder (asystenci)

Leśnik: Michał Woźnica - Mateusz Czechowski, Marcin Myszor (90.Rafał Sosnowski), Aleksander Skrobol (46.Patryk Maiczek), Błażej Kozyra (90.Krzysztof Jaromin) - Radomir Kowalski (65.Adam Grolik), Grzegorz Seweryn, Rafał Pasternak, Karol Jakubczyk, Bartosz Kozyra (60.Bartosz Gogol) - Dawid Jakubczyk.

Rezerwowi: Rafał Ulman, Piotr Szewczyk.

Trener: Mirosław Woźnica.

Brzeźce: Tomasz Stebel - Mikołaj Guzik, Jakub Tomala, Aleksander Stawowy, Daniel Wojdyła, Maciej Gołka, Michał Puda, Paweł Gołeczka, Tomasz Kozik (65.Tadeusz Gwiazda), Daniel Czwiorok, Wojciech Dolina (78.Marcin Śmieja).

Rezerwowi: Robert Dziurosz.

Trener: Damian Odrobiński.

Żółte kartki: Patryk Maiczek (55.niesp.zach.) - Michał Puda (77.niesp.zach.), Mikołaj Guzik (86.niesp.zach.)