Anna Dobija Kierownik drużyny
Mirosław Woźnica Trener

Kamil Giel

19.06.2021

W 28kolejce klasy A, Unia Bieruń Stary przegrała na własnym boisku z Leśnikiem Kobiór 2:3(0:1). Bramki dla Leśnika strzelili Adrian Chrobok, Dawid Jakubczyk oraz Rafał Pasternak.

Mecz odbył się w upalne przedpołudnie, zawodnicy obu drużyn musieli się zmierzyć z 30 stopniowym upałem. Już w 5 minucie Leśnik miał dobrą okazję, ale Karol Jakubczyk po centrze z lewej strony minimalnie przestrzelił. W 23 minucie Kobiórzanie wyszli na prowadzenie po kapitalnej dwójkowej akcji. Adrian Chrobok zagrał na prawo do Karola Jakubczyka, ten oddał mu na lewą stronę i Adrian strzałem po ziemi wyprowadził Leśnika na prowadzenie. Kilka minut później gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, ale kapitalny strzał z 25 metrów zatrzymał się na poprzeczce. W 33 minucie powinno być 0:2. Rafał Białas kapitalnie zagrał do Karola Jakubczyka, ten jednak w sytuacji sam na sam z krótkiego rogu trafił w słupek.

W 53minucie padła druga bramka dla Leśnika. Karol Jakubczyk dał kapitalną piłkę z własnej połowy do swojego brata Dawida, który po przebiegnięciu około 30 metrów wyszedł sam na sam i pewnie pokonał bramkarza Unii. Kilkadziesiąt sekund po golu dla Leśnika, Unia znów mogła strzelić, ale tym razem kapitalnie zachował się Michał Woźnica, który okazał się lepszy od napastnika Unii w sytuacji sam na sam. W 65 minucie mogło być po meczu. Dawid Jakubczyk odwdzięczył się znakomitym podaniem do swojego brata, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Unii. Ale 5 minut później padła trzecia bramka dla Leśnika. Kontra, rajd Rafała Pasternaka od własnej połowy, oko w oko z bramkarzem, strzał po ziemi i gol. Kiedy wydawało się, że już jest po meczu i kolejne bramki dla Leśnika są kwestią czasu, niespodziewanie gospodarze w 77 minucie zdobyli gola. Unia po tej bramce uwierzyła, że może zdobyć punkt i zaczęła cisnąć Leśnika. Efektem tego był kontaktowy gol w 85 minucie po bardzo ładnym uderzeniu z lewej nogi. 2 minuty później mógł być remis, ale mocny strzał gospodarzy zatrzymał się na poprzeczce. Na szczęście Unia nie zdołała doprowadzić do remisu i 3 punkty pojechały do Kobióra.

19.06.2021.(sobota), 11:00 - Bieruń, Chemików 40

Unia Bieruń Stary - Leśnik Kobiór 2:3(0:1)

0:1 - Adrian Chrobok, 23 min

0:2 - Dawid Jakubczyk, 54 min

0:3 - Rafał Pasternak, 70 min

1:3 - Michał Kucz, 77 min

2:3 - Przemysław Wawoczny, 85 min

Sędziowali: Tomasz Kuźniarz (główny) oraz Aleksander Frejowski i Aleksandra Łapa(asystenci)

Unia: Eryk Matusik - Mateusz Kiec, Przemysław Wawoczny, Artur Moroń, Piotr Kulikowski, Dawid Cichy, Adrian Dulęba (70.Michał Kucz), Adrian Jarnot, Kamil Pastuszka (75.Patryk Konwerski), Szymon Ścierski (70.Mariusz Michalec), Mateusz Matejko (75.Damian Zaraś)

Rezerwowi: Krzysztof Kozik, Tomasz Nowak.

Trener: Dariusz Grzesik.

Leśnik: Michał Woźnica - Mateusz Czechowski, Aleksander Skrobol, Radomir Kowalski, Grzegorz Seweryn - Adrian Chrobok (87.Karol Machalica), Rafał Białas, Karol Jakubczyk, Rafał Pasternak (75.Błażej Kozyra), Bartosz Kozyra (60.Patryk Maiczek)- Dawid Jakubczyk (78.Adam Grolik).

Rezerwowi: Rafał Sosnowski,Krzysztof Jaromin.

Trener: Mirosław Woźnica

Żółte kartki: Mateusz Matejko (39.niesp.zach.), Przemysław Wawoczny (55.faul), Michał Kucz (79.niesp.zach., 90+3.faul), Artur Moroń (90+3.niesp.zach), Dawid Cichy (90+3.niesp.zach.) - Adam Grolik (90+1.niesp.zach.)

Czerwona kartka: Michał Kucz (90+3.Unia, druga żółta)