OKS JUWe Tychy Jaroszowice - Unia Bieruń Stary

OKS JUWe Tychy Jaroszowice Gospodarze
Unia Bieruń Stary Goście

OKS JUWe Tychy Jaroszowice
OKS JUWe (Tychy, Sportowa 6)

Artur Moroń
Krzysztof Latusek

Dawid Frąckowiak Trener
Damian Nyga Drugi trener
Jakub Flisiak Kierownik drużyny
Dariusz Grzesik Trener

16.04.2021

w pierwotnym terminie (21 marca, 15:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

RELACJA Z FP JUW-e:

Wygrana z Unią Bieruń daje lidera

Dzisiejsze wysokie zwycięstwo w "lokalnych derbach " oraz niespodziewana porażka dotychczasowego lidera ze Studzionki w Woszczycach premiuje JUWe na fotel lidera z przewagą 2 punktów nad wiceliderem. Do końca rozgrywek oczywiście jeszcze cała runda , ale na pewno jest to miły akcent dla kibiców JUWe w okresie zamknięcia i pandemii. Analiza tabeli wskazuje że o awans będą walczyły 3 drużyny - JUWe, Studzionka i Kobiór i zadecydują mecze bezpośrednie między tymi drużynami.

Początek meczu pokazał, że obydwu drużynom zależy na walce o zwycięstwo. W 2 minucie błąd popełnia defensywa JUWe i po podaniu Banasia piłkę musi łapać Kwiatkowski, goście maja rzut wolny pośredni z 10 metra. Błąd w rozegraniu i strzał odbija się od muru. Reakcja JUWe bardzo szybka bo w 8 minucie obejmujemy prowadzenia. Puto wyprowadza piłkę z własnej połowy, wrzuca w pole karne i nadbiegający Cibor ubiega bramkarza i strzałem głowa zdobywa pierwszego gola dla JUWe. Walka na boisku rozgrywa sie w środku pola i każdy przechwyt piłki kończy sie kontrą. W 20 minucie szybka kontra, piłkę przejmuje Augustyniak i z wysokości 11 metra dogrywa w pole karne, nadbiegający Cibor trafia nieczysto piłkę która wychodzi poza pole gry. Szachy boiskowe trwają i czekamy kto strzeli kolejnego gola. w 36 minucie prostopadłą piłkę wzdłuż linii boiska otrzymuje od Puto Augustyniak wbiega w pole karne i dokładnie dogrywa do ustawionego na 7 metrze Frąckowiaka, który płaskim strzałem trafia do bramki. W 39 minucie kolejna szansa na gola jednak w sytuacji sam na sam na sam Augustyniak trafia w bramkarza gości. W 41 minucie rzut rożny dla JUWe, po rozegraniu Frąckowiak zgrywa piłkę piętą i piłka przelatuje wzdłuż linii bramkowej i nikt nie dosięga piłki i szansa przepada. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 44 minucie tracimy gola, trochę na własne życzenie. Po stracie piłki w środku pola przypadkowa piłkę otrzymuje napastnik gości i strzałem obok słupka strzela kontaktowego gola. Do przerwy 2-1 dla JUWe.

Po przerwie mocno zaczynają goście z Bierunia, chcący doprowadzić do wyrównania, naciskają na naszą bramkę, pewnie grająca obrona JUWe dobrze sobie radzi. W 55 minucie szybka konta JUWe, Augustyniak zagrywa do Frąckowiaka, który strzela minimalnie obok okienka bramki gości. W 72 minucie składna akcja JUWe, Frąckowiak przejmuje piłkę w polu karnym zagrywa do Augustyniaka, który z 10 metra strzela do pustej bramki na 3-1. Minutę później zaplanowana akcja, Krzczuk po rzucie wolnym na własnym polu karnym zagrywa długą piłkę i Augustyniak przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 76 minucie podwyższamy prowadzenie. Po rzucie wolnym na 35 metrze dokładną piłkę wrzuca Czupryna i najwyżej skaczący Cibor strzałem głową podwyższa wynik na 4-1. W 82 minucie zamykamy mecz na 5-1. Po rzucie wolnym szybko rozgrywa piłkę Hornik, który zagrywa do Jakubczyka na skrzydło ten dogrywa do Augustyniaka , który z 10 metrów strzela do bramki. Końcówka meczu to dominacja JUWe, goście wyraźnie opadający z każdą minutą z sił pozwalają nam na coraz więcej. Kolejne sytuacje zmarnowane dwukrotnie przez Jakubczyka, przez Putę, Gąsiora, Augustyniaka powinny podwyższyć wynik jednak najważniejsze były w meczu derbowym trzy punkty. Wygrywamy mecz i zostajemy liderem klasy A i z niecierpliwością czekamy na rozwój ligi i kolejne mecze.

Zawodnikiem meczu w JUWe uznano Olafa Augustyniaka, zdobywcę dwóch bramek i notującego dodatkowo asystę. Pochwalić należy również Putę, grającego na nowej pozycji prawego obrońcy,oraz strzelca dwóch goli Cibora z asystą.

Gratulacje dla całej drużyny, oby tak dalej panowie.

RELACJA Z FP UNII:

WYJAZDOWA PORAŻKA PO PRZERWIE

Seniorzy niestety nie zdołali przywieźć choćby punktu z boiska lidera Klasy A Tyskiej ligi .

Klasa A Tychy

OKS JUWE JAROSZOWICE (TYCHY) - UNIA BIERUŃ STARY 5:1

Miejsce: Stadion JUWE, Sportowa 6.