Czarni Starcza Gospodarze
Grom Poczesna Goście

Marcin Mrozek

15.03.2021

Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania drużyn, ale już od początku wiadomo było, że będzie to mecz walki. Żadna zdrużyn nie mogła osiągnąć znaczącej przewagi w grze. W 20 minucie gospodarze po jednej z akcji strzelają bramkę, lecz ta nie zostaje uznana ze względu na pozycję spaloną strzelca. Chwilę potem w sytuacji sam na sam z bramkarzem Starczy zderzaja się ze sobo Wywiał i Marciniec i w rezultacie tego strzał na bramkę jest nieskuteczny i rezultat pozostaje bezbramkowy. Do przerwy trwa wymiana ciosów ale bramki nie padają. Zmiana stron nie przynosi zmiany obrazu gry. w dalszym ciągu trwa walka, głównie w środku pola. W 51 minucie sędzia odgwizduje faul na 18 metrze przed naszą bramką. Nocoń źle się ustawia co wykorzystuje przeciwnik i tracimy pierwszego gola. Pięć minut później Klyta niepotrzebnie próbuje zagrać do Mrożka i napastnik Czarnych przejmuje piłkę i wychodząc sam na sam podwyższa prowadzenie gospodarzy. Od tej chwili nie było już czego bronić i boczni obrońcy coraz częściej zaczęli włączać się w akcje ofensywne. Po jednej z takich akcji w 68 minucie uzyskujemy kontaktowego gola. Ujma w efektowny sposób, strzałem lewą nogą z około 25 metrów umieszcza piłkę w górnym rogu bramki, pokonując bramkarza. Niestety niedługo potem kolejny faul naszego stopera przed polem karnym skutkuje utratą trzeciej bramki. Od tego momentu gra stała się już bardzo ostra. W 85 minucie w środkowej strefie boiska brutalnie faulowany jest strzelec honorowej bramki. Zawodnik przypłacił to silnym stłuczeniem kości miednicy i żeber. Na szczęście obyło się bez złamań. Wynik nie ulega już zmianie i tym samym pierwsza porażka staje się faktem. Starcza okazała się skuteczniejszą drużyną, wykorzystując trzy z oddanych czterech celnych strzałów w meczu. Dodać trzeba, że wszystkie cztery bramki zdobyte zostały w sposób bardzo efektowny i nie powstydziłyby się ich drużyny w ekstraklasie.